Prevence a zdravý životní styl

Lékařka radí: Jak na správnou hygienu rukou

Poslechněte si podcast, který jsme v B. Braun vydali u příležitosti Světového dne hygieny rukou. Hostem je energická lékařka Lenka Hobzová, hlavní hygienička Fakultní nemocnice Hradec Králové, která rozhodně nepřináší jen poučky co dělat lépe, ale poukazuje i na věci, které děláme v běžném životě zbytečně. K dispozici na podcastových platformách:

Doporučení lékařky 

Jak je to s mytím rukou v běžném životě? Potřebujeme antibakteriální mýdla či dezinfekci? Kdy a jak často měnit ručníky? Musí mít každý člen domácnosti svůj ručník? Je důležitá dezinfekce prádla při praní? Nejen těmto otázkám se v podcastu věnujeme. Bavíme se i o udržitelnosti, šetrném přístupu k nám samým i k přírodním zdrojům. Poslechněte si nás, něco nového se dozvíte určitě i vy.

Medailonek: MUDr. Lenka Hobzová

MUDr. Lenka Hobzová je hlavní hygieničkou Fakultní nemocnice Hradec Králové, současně je předsedkyní České společnosti nemocniční epidemiologie a hygieny a Vedoucí Národní pracovní skupiny pro hygienu rukou.

Mohlo by Vás zajímat

Zeptejte se, poradíme

Nebojte se mluvit o zdravotních problémech, které souvisejí s ledvinami. Zeptejte se nás na to, co vás zajímá a my vám poradíme. Také se můžete podívat na odpovědi na otázky, které položili jiní už před vámi, nebo si přečíst příběhy našich pacientů.

Chci se zeptat odborníka B. Braun

Zeptejte se, poradíme